Välkkylässä sijaitseva Seponpaja, Ylioppilaantie 4, on ollut perusparannuksessa. Asunnot ovat valmiina uusille asukkaille 1.1.2024 ja olemme aloittaneer niiden tarjoamisen.
Talosta löytyy 112 asuntoa, joista puolet ovat 17m2 yksiöitä ja puolet 31m2 kaksioita. Talon ensimmäisestä kerroksesta löytyvät yhteiset tilat, joiden sisustukseen asukkaamme pääsivät aiemmin vaikuttamaan äänestyksellä. 8-kerroksisessa talossa on käytössä kaksi hissiä.
Lisätietoa kohteesta sekä vapaat asunnot löydät täältä.

PSOAS tarjoaa vuokra-asuntoja oululaisille opiskelijoille
Tutustu asuntoihin ja asuinalueisiin ja tee hakemus! PSOASin valikoimasta löytyy niin soluja, yksiöitä, kaksioita kuin perheasuntojakin.
Tutustu tarkemmin millaista opiskelijaelämä PSOASilla on ja perehdy tarkemmin asumiseen, hakemiseen ja muuttamiseen liittyviin asioihin.
Ajankohtaista
Ullankartanon äänestystulos selvillä – asukkaat valitsivat uuden oleskelutilan ilmeen
Vuokriin 6 % korotus 2026 – PSOASin kodit pysyvät silti Suomen edullisimpina
PSOASin toimitusjohtaja Ville Isoherranen valittu SOA:n hallitukseen