PSOASin toimitusjohtaja Ville Isoherranen on valittu Suomen opiskelija-asunnot SOA ry:n hallitukseen. SOA on opiskelija-asuntoyhteisöjen valtakunnallinen yhteistyö- ja edunvalvontajärjestö, joka kokoaa yhteen alan toimijat eri puolilta Suomea. Hallituskausi alkaa 1.1.2026.
Hallitustehtävä tarjoaa mahdollisuuden osallistua opiskelija-asumista koskevan tiedonvaihdon ja yhteistyön kehittämiseen valtakunnallisella tasolla. Valinta tuo PSOASin näkökulman osaksi järjestön yhteistä työtä.
PSOAS onnittelee Villeä valinnasta!
PSOAS tarjoaa vuokra-asuntoja oululaisille opiskelijoille
Tutustu asuntoihin ja asuinalueisiin ja tee hakemus! PSOASin valikoimasta löytyy niin soluja, yksiöitä, kaksioita kuin perheasuntojakin.
Tutustu tarkemmin millaista opiskelijaelämä PSOASilla on ja perehdy tarkemmin asumiseen, hakemiseen ja muuttamiseen liittyviin asioihin.
Ajankohtaista
Koti on enemmän kuin seinät – ja me olemme täällä sinua varten
Suunnittele PSOASille uusi haalarimerkki – ja voita!
Henkilöstöuutisia: vahvistuksia palveluihin, viestintään ja talouteen